تبلیغات
قــهـــــوه تـــلــــخ
انتقاد به تیتراژ سریال قهوه تلخ
موضوع :


دوشنبه 3 آبان 1389 - 04:52 ب.ظ

از مهران مدیری می خواهیم با آوردن نام آهنگساز اصلی «امشب شب مهتابه» از میراث موسیقی حمایت كند!

سریال «قهوه تلخ» تیتراژ آن است که با شعر و آهنگ موسیقیدان و تصنیف‌ساز بی‌نظیر ایران «علی‌اکبر شیدا» آغاز می‌شود ولی با کمال تعجب می‌بینیم که با این عنوان معرفی می‌گردد:
موسیقی تیتراژ: بهرام دهقان‌یار
«علی‌اکبر شیدا» از شاعران و تصنیف‌سازان قدیمی ایران بود که شعر و موسیقی اثر را خود می‌ساخت و به همین خاطر آثارش از نظر تلفیق شعر و موسیقی از آثاری است که در موسیقی ایران به عنوان الگو و نمونه معرفی می‌شوند. شیدا در دوره قاجار زندگی می‌کرده و بیشتر تصنیف‌هایش نیز با مضمون عشقی ساخته شده است. پس کمتر کسی است که آثار این بزرگ‌مرد موسیقی ایران را نشنیده باشد.
«علی‌اکبر شیدا» سازنده تصنیف‌های عشقی بسیاری است که در زیر نام تعدادی از آن‌ها را می‌آوریم:
امشب شب مهتابه، عقرب زلف کجت، ای مه من، ماه غلام رخ زیبای تو و بسیاری تصنیف‌های دیگر.
«بهرام دهقان‌یار» نیز آهنگسازی است با سابقه و کارهایش در اکثر سریال‌های تلویزیونی سال‌های گذشته، در خاطر مردم ثبت شده است.
در این جا از جناب مهران مدیری، درخواست داریم که ضمن اصلاح تیتراژ سریال، در صحبت آغازین دوره‌های بعدی، توضیحات لازم در مورد سازنده و شاعر تصنیف «امشب شب مهتابه» را بازگو کند

ارسال کننده:"رامین"
داستان مجموعه تلویزیونی «قهوه تلخ» در واقع تقلید از قصه‌ای است که برای اولین بار در سال ۱۳۳۷ در مجله اطلاعات جوانان و بار دوم در سال ۱۳۵۰ در مجله فردوسی با عنوان «ماشاءالله‌خان در بارگاه هارون‌الرشید» به چاپ رسید و در سال ۱۳۵۴ به صورت کتابی با همین عنوان به قلم «ا.پ.آشنا» یا همان «ایرج پزشک‌زاد» (متولد ۱۳۰۶) منتشر شد.

ایجاد کننده وبلاگ :
تاریخ امروز:

کل بازدید ها :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل مطالب :

تعداد نویسندگان :

به روز شده:javaweb
عنوان مطلب
X